6 Adımda Kurumsal Instagram Hesabı Yönetme

1. Instagram Bloguyla Tanışın

İşletmeniz için marka yönetimi hakkında bilgi bulabileceğiniz tek yer Instagram değil. Bu, Instagram kurucularının iyi bildiği bir şey. Blog sayfası Instagram For Business olarak adlandırıldı. Bu blog, Instagram ile ilgili ipuçları ve haberlerin yanı sıra diğer şirketlerin Instagram hesaplarını nasıl yönettikleri hakkında bilgiler içerir.

2. Profilinizi Oluşturun

Marka yönetiminden hashtag oluşturmaya kadar Instagram'da profil oluşturma hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenebilirsiniz. 

3. Instagram Filtrelerini Kullanmayı Unutmayın

Instagram'a fotoğraf gönderirken tembel olmayın. Fotoğraflarınıza daha fazla hayat vermek için Instagram'da bulunan filtreleri kullanın. Fotoğraflarınızın güzelliği ve canlılığı, takipçilerinizle nasıl etkileşim kuracağınızı belirleyecektir.

TrackMaven yakın zamanda filtrelerin etkileşim üzerindeki etkisini ölçtü ve Mayfair filtrelerinin, filtrelenmemiş ve Inkwell filtrelerinin daha fazla etkileşimle sonuçlandığını keşfetti.

Kurumsal Instagram Hesabı Yönetme

4. Hedeflerinizi ve Planlarınızı Yapın

İlginizi çekmeyen fotoğrafları paylaşmayın. Paylaşacağınız fotoğraflarla ilgili bir plan yapın. Kurum ve Marka hesaplarınız, takipçi ve kullanıcı etkileşimini artıran amaç ve hedeflere sahip olmalıdır. Açıkça tanımlanmadıkları takdirde gönderilerinizin spam olarak görünmesi mümkündür. Paylaşılan fotoğrafların kalitesini değerlendirmek önemlidir. Kaliteyi paylaşmak, çok paylaşmaktan daha önemlidir.

5. Kurumların Görünmeyen Yönlerini Paylaşalım

Perde arkasında markalar ve kurumlar, ürünlerin nasıl yapıldığı ve çalışanların neler paylaştığı gibi farklılıklar yaratabilir. Takipçiler, beğendikleri ve takip ettikleri markalar ve ürünlerle etkileşime girmeye ve bağlantı kurmaya daha meyilli olacaklar. Bu, olumlu geri dönüşlerle sonuçlanacaktır.

6. Hashtag'leri Kullanın

Instagram için hashtag oluşturmak SEO çalışması gibi. İlgili ve doğru bir şekilde oluşturulmuşsa, hedef kitle hashtag'i daha kolay bulacaktır. Instagram'da etkileşimi artırmak için sektörünüzü veya markanızı temsil eden hashtag'ler oluşturabilirsiniz.