Sosyal Medya Tasarımları Markalar İçin Neden Bu Kadar Önemli?

Sosyal medya, bireylerin olduğu kadar kurumların da birbirleriyle etkileşime girmesini sağlayan, hedeflenen kitle ile sürekli iletişim halinde kalmalarını sağlayan bir araçtır. Sosyal medyada Instagram, Facebook ve Twitter gibi çeşitli kategoriler var. Başta tabletler ve cep telefonları olmak üzere gün boyunca sürekli kullanımdadır.

Sosyal Medya Profilleri, Profili belirli bir tasarıma uydurmak ve belirli bir şekilde paylaşmak ve dijital pazarlama stratejileri ile hedef kitleyi belirlemek sosyal medyanın yönetimini tanımlayabilir. Özünde, belirli bir sıraya konması gereken ve sürekli olması halinde şirketinizi başarıya götürebilecek bir olaydır. Ancak, sık aralıklarla dağınık gönderiler, tasarımın yetersizliği ve etkileşimi artıramama, sosyal medyadaki başarısızlıkların başlıca nedenleridir.

Sosyal Medya Yönetiminde Neden Profesyonel Destek Almalıyız ve Bunun Faydaları Nelerdir?

  • Birincisi, sosyal medyanın etkin kullanımı ile potansiyel müşteriler kazanmaktır. Tüketici ve müşteri davranış ve alışkanlıkları üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.
  • İşletmenizi dijital bir dünyada pazarlamak için sosyal medyayı daha alternatif yöntemler (hava reklamları, TV reklamları vb.) kullanarak daha az parayla reklamlarınızı oluşturmak, daha etkili ve daha geniş kitlelere sahip işler üretmek mümkündür.
  • Hedef pazarınızı dar bir bölgeyle sınırlamak ve böylece müşterilerinizin potansiyelini sınırlamak yerine, dünyanın her yerinden müşterilerle aynı platformda bağlantı kurarak olanaklarınızı daha uluslararası seviyelere genişletebilirsiniz.
  • Mevcut bir müşteri tabanı oluşturmanın yanı sıra, müşterilerle iletişimi ve sadakat oluşturmayı iyileştirebilirsiniz.
  • Pazarlama ve reklamı uzun sürede tamamlamak yerine sosyal medya ile hedef kitlenize kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Şirketin Hesabını Kendiniz Yönetirseniz Nasıl Olur?

İşletmelerin çoğu sosyal medya hesaplarını kendileri yönetmeyi tercih ediyor. Bunu genellikle sosyal medyadaki kişisel hesaplarıyla karıştırırlar. Bu tamamen yanlıştır ve sosyal medyadaki hesaplar, deneyimli bir dijital pazarlama ajansı ve bunun yanı sıra bir sosyal medya uzmanı ve bu alanda eğitim almış kişiler tarafından ele alınmalıdır.

Bir şirketin sosyal medya hesaplarının talimatsız ve profesyonel yardım alma zorunluluğu olmaksızın, şirketin sosyal medya hesabının profesyonel olmayan bir şekilde kötüye kullanılmasına neden olacaktır. Renk psikolojisi ve stil gibi hususlara dikkat etmeyen işletmeler profesyonellikten uzak hesapları yönetebilir. Bu, kullanıcıları azaltabilir ve sosyal medyanın genişlemesini önemli ölçüde engelleyebilir.